Bebiko 5 – charakterystyka

Bebiko 5 – charakterystyka

Bebiko 5 jest następnym mlekiem modyfikowanym, który jest przeznaczony dla dzieci powyżej 2,5 lat życia. Ten specjalny spożywczy środek spożywa się w ramach zbilansowanej oraz urozmaiconej diety. Coraz bardziej powszechne już na rynku Bebiko Nutriflor expert to następna wersja serii mleka modyfikowanego Bebiko Nutriflor+. Zawiera ono wszystko to co jest najważniejsze dla prawidłowego rozwoju dziecka, czyli:

  • żelazo i jod przyczyniające się do lepszego poznawczego rozwoju,
  • witaminę D oraz wapń, które wpływają na prawidłowy rozwój zębów oraz kości,
  • kwas ALA (omega 3) ważny dla prawidłowego rozwoju mózgu oraz tkanki nerwowej,
  • unikalną kompozycję błonnika GOS/FOS.

Prawidłowo odżywiony mały brzuszek stanowi podstawę lepszego samopoczucia, a także intensywniejszego rozwoju dziecka. Mleko Bebiko 5 (https://www.bee.pl/bebiko-5-mleko-modyfikowane-dla-dzieci-juz-od-2-5-roku-zycia-800-g_p998087.html) zawiera kompozycję wszystkich potrzebnych składników odżywczych, które wpływają na prawidłowy rozwój.

Właściwie odżywione dziecko przyczynia się do zdrowszego układu pokarmowego. Jest on podstawą w celu zagwarantowania właściwego wzrostu i rozwoju. Ponadto w pełni zdrowy brzuszek zapewnia nie tylko spokojny sen, ale również apetyt i chęć do dalszej zabawy oraz poznawania świata.

Bebiko 5 – o czym należy pamiętać

Jeśli lekarz nie zaleci inaczej to należy stosować się zalecanego przez producenta podania mleka modyfikowanego. Już 3 letnie dziecko musi przyjmować aż 6 razy więcej wit. D, a także 4 razy więcej wapnia przeliczając te ilości względem kilogramów masy ciała w porównaniu do dorosłej osoby. Wystarczą dwa kubki dziennie Bebiko 5. Na jego bazie można także przygotowywać kleiki czy nawet bezmleczne kaszki.

Zdrowy sposób żywienia musi być stale dostosowywany do wieku dziecka. Wyłącznie w dzieciństwie kształtują się wszelkie zachowania jak również żywieniowe nawyki. Bebiko 5 w pełni wspiera rozwój każdego dziecka. Prawidłowy rozwój pociechy jest najważniejszy dla jego rodziców.

Należy pamiętać, aby opakowanie przechowywać w suchym miejscu, którego temperatura jest niższa niż 25 stopni. Produkt przygotowuje się wyłącznie przed bezpośrednim podaniem, a do maksymalnie 2 godzin musi zostać zużyte. W przeciwnym wypadku nie nadaje się ono do dalszego spożycia. W celu zapewnienia bezpieczeństwa, przed przygotowaniem posiłku dla dziecka, zaleca się, aby dokładnie umyć ręce mając kontakt z żywnością. Bowiem nieodpowiednie przygotowanie jak również późniejsze przechowywanie może być zagrożeniem dla zdrowia dziecka!

Ludzie - zdjęcie utworzone przez prostooleh - pl.freepik.com
Powrót do góry